
Laptop i tablet w jednym – wybierz mobilne urządzenie
Dziś korzystanie ze sprzętu elektronicznego nie budzi sprzeciwu większości wykładowców. Zeszytowe notatki zastąpiły pliki tekstowe w pamięci komputerów. Warto więc rozważyć zakup laptopa dla studenta, który jednocześnie jest tabletem. Takie rozwiązanie jest możliwe w wybranych modelach z konkretnymi funkcjami. Laptopy i tablety w jednym, czyli laptopy hybrydowe, mają specjalne zawiasy, które pozwalają na swobodne manewrowanie ekranem – o 180 stopni, a nawet o 360 stopni. W dodatku posiadają możliwość odpięcia od klawiatury. Laptop z dotykowym ekranem staje się wówczas tabletem, który zmieści się do każdego studenckiego plecaka lub torby.
Ekran i matryca – jakie parametry w komputerze dla studenta?
Mobilność i dotykowość ekranu to tylko dwie z wielu możliwości, które powinien dawać dobry laptop dla studenta. Warto przyjrzeć się również rozdzielczości i matrycy – to przede wszystkim one będą decydować o wygodzie korzystania z urządzenia. Poza przekątną ekranu, powinniśmy również zwrócić uwagę na to, czy rozdzielczość jest w opcji full HD. Dobre parametry ostrości, kolorów przydadzą się studentowi nie tylko podczas przygotowywania prac zaliczeniowych, ale też (a może przede wszystkim) podczas oglądania filmów i seriali. Eksperci polecają też, by ekran posiadał matową powłokę. Pozwoli ona uniknąć problemów z odbijającym się światłem na sali wykładowej czy podczas zajęć w plenerze.
Wytrzymała bateria nie tylko na cały dzień wykładów
Laptop dla studenta powinien mieć wytrzymałą baterię – taką, która wytrzyma bez ładowania nawet do 10 godzin pracy. Pozwoli to na swobodne korzystanie ze sprzętu na zajęciach bez szukania miejsca w pobliżu gniazdka. Miejsca w torbie – zwłaszcza studentki – nie będzie musiał też zajmować długi kabel.
Pojemny dysk w laptopie dla studenta
Dysk SSD jest mniejszy, co czyni urządzeniem bardziej mobilnym. W komputerze dla studenta sprawdzi się również ze względu na odporność na wstrząsy czy uderzenia – dzięki temu naprawa laptopów nie jest tak często konieczna ze względu na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto dysk SSD pozwala na szybsze niż w przypadku dysków HDD zapisanie danych i otwieranie programów. W jakich przypadkach warto zdecydować się na dysk HDD? Gdy zależy nam na niższej cenie sprzętu i pojemności komputera. To istotne, zwłaszcza dla kolekcjonerów filmów czy zdjęć z (dalekich) podróży.
Naprawa laptopów w zaufanych serwisach czy kolegi z roku?
Zdecydowanie polecamy tę pierwszą opcję! Naprawa laptopów tylko pozornie wydaje się nieskomplikowanym procesem, który wymaga podstawowej wiedzy informatycznej. Świadomość, z czego składa się komputer i jakie programy są na jego dysku nie wystarczy. Kupując laptop w sklepie sieciowym, otrzymuje się gwarancję, a jej zasady są jasno dołączone w dokumentach potwierdzających zakup. Często, by zareklamować laptop nie trzeba wychodzić z domu – pod wskazany adres przyjedzie kurier i odbierze uszkodzony sprzęt. Jeśli jednak okres gwarancji minął, warto rozejrzeć się za zaufanym punktem naprawy laptopów. Miejscem, które może się pochwalić dobrą opinią i doświadczeniem pracowników.
Laptop dla studenta – najważniejsze cechy
Mobilność, duży, matowy ekran, wytrzymała bateria, pojemny, odporny na wstrząsy dysk – to podstawowe cechy, które powinien spełniać laptop dla studenta. Pozostałe parametry i dodatki to indywidualny wybór kupującego, uzależniony od częstotliwości korzystania z urządzenia, wykonywanej pracy, pasji i zasobności portfela.